Frigorifik Kasa


KASA ANA ŞASE

Kasa uzunluğu ile aynı ölçüde Z büküm 4 mm kalınlık ana şase, 6 adet cıvata ile kasa tabanına monte edilmektedir.

YASTIKLARİ

Kasa tabanında yatay şekilde 400 mm aralıklarla, 50 mm kalınlığında fırınlanmış özel ağaçtan mamul yastıklar mevcuttur. Ağaçtan mamul yastıklar üzerine “U” şeklinde sac montelidir.

KASA BAĞLANTISI

Kasanın araca bağlantısı, 3 adet şase braketi ve 3 adet sacdan mamul braket ile yapılmaktadır.

TABAN

110 mm kalınlığında 42 kg/m³ (± % 5 tolerans) yoğunlukta poliüretan izolasyon malzemesi üzerine 30 mm kalınlığında su/ kontrası kaplandıktan sonra % 400 elastikiyete sahip Poli bazlı püskürtme metodu ile uygulanan su sızdırmazlığını imkânsız hale getiren 2 mm kalınlığında Açık Gri renkte özel taban kaplama malzemesi ile kaplanmaktadır. Yan duvarlar ve ön duvarda 150 mm koruma barı altına da kaplama malzemesi düşünülmüştür.

YAN VE TAVAN PANELLERİ

İç ve dış yüzü ; yekpare CTP (Cam takviyeli Polyester) malzeme arasına 42 kg/m³ PANELLERİ (± % 5 tolerans) yoğunlukta poliüretan izole malzemesiyle monoblok pres baskı panellerden oluşmaktadır.Panellerin dış yüzeyi düz bir görünüme sahiptir. Kasa içi Gıda tüzüğüne uygun , silinebilir, hijyenik bir yapıya sahiptir.

ÖN PANEL

İç ve dış yüzü ; yekpare CTP (Cam takviyeli Polyester) malzeme arasına 42 kg/m³ (± % 5 tolerans) yoğunlukta poliüretan izole malzemesiyle monoblok pres baskı panellerden oluşmaktadır. Ön panel içerisinde soğutucu montajının yapılabilmesi için 2 adet dikey tipte takviye profil mevcuttur. Panellerin dış yüzeyi düz bir görünüme sahiptir. Kasa içi Gıda tüzüğüne uygun , silinebilir, hijyenik bir yapıya sahiptir

TÜM PANELLER

ç ve dış yüzü ; yekpare CTP (Cam takviyeli Polyester) malzeme arasına 42 kg/m³ (± % 5 tolerans) yoğunlukta poliüretan izole malzemesiyle monoblok pres baskı panellerden oluşmaktadır. Her bir panel içerisinde et rayı ve lamaların montajının yapılabilmesi için dikey tipte takviye profiller mevcuttur. Panellerin dış yüzeyi düz bir görünüme sahiptir. Kasa içi Gıda tüzüğüne uygun , silinebilir, hijyenik bir yapıya sahiptir

KORUMA BARI

Kasa içerisinde sağ, sol, ön ve arka kapı iç kısmında paletlerin kasa iç yüzeyine zarar vermemesi için Çekme Alüminyumdan mamul 2 sıra koruma barı mevcuttur.

YAN PANELLER

CTP + POLİÜRETAN + CTP ; 80 mm kalınlık.

ÖN PANEL

CTP + POLİÜRETAN + CTP ; 80 mm kalınlık

TAVAN

CTP + POLİÜRETAN + CTP ; 80 mm kalınlık.

ARKA KAPI

CTP + POLİÜRETAN + CTP ; 80 mm kalınlık.

TABAN

CTP + POLİÜRETAN + CTP ; 80 mm kalınlık.

DIŞ KÖŞELER

Yan duvarların alt, üst ve ön köşeleri 3 mm kalınlığında Eloksallı, kesinlikle ısı transferine izin vermeyen özel çekim Alüminyum profillerden oluşmaktadır.

ARKA KAPI

Kasa arka kısmında 270 derece açılabilir tek / kollu borulu kilit mekanizmalı çift kanat kapı mevcuttur. İç ve dış yüzeyi CTP malzeme arasına 42 kg/m³ (± % 5 tolerans) yoğunlukta poliüretan izole malzemesiyle monoblok pres baskı panelden oluşmaktadır. Paslanmaz 3 er adet menteşeli, kilit sistemi 27 lik boru ,kapı lastiği kauçuk olup hava, toz ve su sızdırmazlığına sahiptir. Kilit sistemi asma kilit takılmasına uygundur. Ayrıca her kapı için kasaya monteli , kapı tutucu görevi gören bir adet büyük kapı istinadı montelidir.

YAN KAPI

Kasa sağ/sol yanında 180 derece açılabilir 800 / 1.600 mm genişliğinde borulu kilit sistemli tek / kanat kapı mevcuttur. İç ve dış yüzeyi CTP malzeme arasına 42 kg/m³ (± % 5 tolerans) yoğunlukta poliüretan izole malzemesiyle monoblok pres baskı panelden oluşmaktadır. Paslanmaz 3 er adet menteşeli, kilit sistemi 27 lik boru , kapı lastiği kauçuk olup hava, toz ve su sızdırmazlığına sahiptir. Kilit sistemi asma kilit takılmasına uygundur. Ayrıca kapı için kasaya monteli , kapı tutucu görevi gören bir adet büyük kapı istinadı Montelidir

KAPI KASNAĞI

3 mm kalınlığında 304 “A – 1” kalite paslanmaz sacdan imal edilmektedir.

AYDINLATMA

Kasa tavanına monteli 1 adet gömme tipte lamba bulunmaktadır. Lambayı açma kapama için kapı üst girişinde 1adet aydınlatma düğmesi mevcuttur. Aydınlatmaların tesisatları Çeliktırsan tarafından çekilip akünün orada kablo bırakılacaktır. Kablonun araca bağlama kısmı firmamıza ait değildir.

GABARİ LAMBASI

Kasa ön taraf üst bölümünde 2 adet,kasa arka kapı üst bölümünde 2 adet olmak üzere toplam 4 adet gabari lambası mevcuttur.

ARKA BASAMAK

Kasa arkasında kasa şasesine monteli 1 adet sürgülü basamak mevcuttur.

BİSİKLETLİK

Kasa alt kısmına monteli, tekerlek her iki yanına çift sıra kalkar tipte Alüminyum bisiklet korkuluğu montelidir.

LASTİK TAKOZ

Kapı kasnağına monteli 2 adet Dikdörtgen Lastik Takoz montelidir.

KONİK TAKOZ

Kasa yan televresine monteli kapının açıldığında kasa yan duvarına zarar vermesini engelleyen 2 adet Konik Takoz montelidir.

REFLEKTÖR

Arka kapı üzerine monteli trafik yönetmeliğine uygun “E” onaylı 2 adet reflektör mevcuttur.

KEDİ GÖZÜ

Kasa yanlarında gece kasa genişliğinin belirlenmesine yardımcı olan toplam 6 adet kedi gözü mevcuttur.